15 stycznia 2018
Posted by

Serum pobudzające włosy do wzrostu BIONIGREE BASIC_04 to pierwszy na polskim rynku, naturalny kosmetyk trychologiczny z czarną porzeczką, do samodzielnego stosowania na skórę głowy, w celu przyspieszenia wzrostu włosów. To równocześnie czwarty produkt linii BASIC (podstawowej linii kosmetyków naturalnych do pielęgnacji skóry głowy i włosów) i czwarty produkt (po serum oczyszczającym skórę głowyszamponie do włosów i odżywce nawilżającej do skóry głowy i włosów) polskiej marki BIONIGREE.

1. Polski preparat pobudzający włosy do wzrostu

Co sprawia, że serum pobudzające włosy do wzrostu BIONIGREE BASIC_04 to produkt wyjątkowy? Przede wszystkim to, że jest to kosmetyk trychologiczny:

  • niezwykle skuteczny (większość jego składników stanowią substancje aktywne),
  • o polskim pochodzeniu (polska marka, polski producent, produkcja w Polsce),
  • o naturalnym składzie,
  • z dodatkiem ekstraktu z czarnej porzeczki,
  • vegan friendly (nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego),
  • cruelty-free (żadne zwierzę nie ucierpiało podczas jego produkcji).

2. Właściwości serum pobudzającego wzrost włosów

Naturalne serum pobudzające włosy do wzrostu BIONIGREE BASIC_04 to specjalistyczny kosmetyk do pielęgnacji skóry głowy i włosów (kosmetyk trychologiczny) o działaniu hamującym wypadanie włosów, stymulującym ich wzrost i odżywiającym skórę głowy. Dzięki regularnemu stosowaniu preparatu, włosy są gęstsze, grubsze, bardziej błyszczące i dłużej zachowują swoją żywotność.

Działanie niniejszego preparatu stymulującego wzrost włosów skupia się na dwóch fundamentach: uruchomieniu nowego cyklu wzrostu włosów oraz zwiększeniu metabolizmu fibroblastów brodawek skóry głowy.

Reaktywacja komórek macierzystych mieszków włosowych ma na celu pobudzenie włosów do wzrostu, przy jednoczesnym zmniejszeniu stopnia wypadania włosów, głównie poprzez uruchomienie nowego cyklu włosowego (precyzyjniej: rozpoczęcie aktywności i proliferacji komórek macierzystych skóry głowy).

Zwiększenie metabolizmu fibroblastów brodawek skóry głowy odbywa się poprzez odpowiednie odżywienie mieszków włosowych skóry głowy i szybsze włączenie się komórek macierzystych do działania w fazie anagenu (czyli w fazie wzrostu włosa).

Badania kliniczne potwierdzają widoczne zmniejszenie utraty włosów oraz zwiększenie się liczby nowych włosów w ciągu 3 miesięcy systematycznego stosowania niniejszego preparatu.

3. Naturalna wcierka do włosów

Składniki według INCI: aqua, dimethyl isosorbide, ribes nigrum fruit extract, glycerin, pisum sativum sprout extract, malus domestica fruit cell culture extract, xanthan gum, lecithin, sodium metabisulfite, larix europaea wood extract, zinc chloride, camellia sinensis leaf extract, potassium sorbate, sodium levulinate, sodium PCA, sodium lactate, arginine, aspartic acid, PCA, glycine, alanine, serine, valine, proline, threonine, isoleucine, histidine, phenylalanine, cyclodextrine, parfum, diosmine, sodium hyaluronate, lactic acid.

Do najważniejszych składników serum pobudzającego włosy do wzrostu należy ekstrakt z komórek macierzystych szwajcarskiej jabłoni domowej, który odpowiada za ochronę żywotności komórek macierzystych, opóźnienie procesu starzenia, zwiększenie ich witalności oraz odmłodzenie mieszków włosowych.

4. Stosowanie serum pobudzającego włosy do wzrostu

Serum pobudzające włosy do wzrostu BIONIGREE BASIC_04 to produkt o unikalnym składzie i precyzyjnie opracowanej recepturze. Skuteczność potwierdzona badaniami klinicznymi determinuje jego dostępność zarówno w gabinetach trychologicznych, dobrych aptekach, profesjonalnych salonach fryzjerskich, specjalistycznych salonach kosmetycznych, SPA i w sklepach z kosmetykami naturalnymi.

To produkt zalecany do stosowania:

  • przez osoby o włosach cienkich, słabych, delikatnych i zniszczonych;
  • w przypadku nadmiernego wypadania włosów, w szczególności u osób ze zdiagnozowanym łysieniem telogenowym.

Sposób aplikacji serum pobudzającego włosy do wzrostu jest zbliżony do popularnych “wcierek do włosów”, z tą różnicą, że serum pobudzające BIONIGREE zostało wyposażone w pipetkę, która umożliwia łatwiejsze dozowanie produktu na powierzchnię skóry głowy.

Przed rozpoczęciem korzystania z serum należy wstrząsnąć zamknięta buteleczką. Po umyciu włosów szamponem do włosów BIONIGREE BASIC_02, włosy należy wysuszyć ręcznikiem, a następnie rozczesać, tworząc przedziałki wzdłuż głowy (od czoła do tyłu) co 1-1,5 cm. W dalszej kolejności należy w przedziałki wkropić serum przy użyciu załączonej do buteleczki pipety i wcierać palcem tak, aby serum dotarło do korzeni włosów. Serum pobudzającym włosy do wzrostu BIONIGREE należy pokryć całą powierzchnię skóry głowy i pozostawić bez spłukiwania.

Produkt należy stosować każdorazowo po umyciu włosów.

5. Opinie o serum pobudzającym włosy do wzrostu

Opinie klientów na temat niniejszego produktu znajdują się TUTAJ.

 

Serum pobudzające wzrost włosów dostępne będzie w poręcznej, eleganckiej szklanej buteleczce o pojemności 50 ml, w internetowym sklepie trychologicznym BIONIGREE, na Allegro oraz w sklepach stacjonarnych.

 

Serum BIONIGREE BASIC_04 może znaleźć się również w Twoim sklepie internetowym, sklepie stacjonarnym, salonie fryzjerskim, gabinecie kosmetycznym i trychologicznym oraz w SPA. Sprawdź co możemy Ci zaproponować w ramach współpracy dla Konsultantów, a co w ramach współpracy Dystrybutorskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *