5 kwietnia 2018
Posted by

Mając na uwadze pełną satysfakcję naszych klientów oraz w związku z dużą liczbą powtarzających się pytań odnośnie właściwości i prawidłowego stosowania pierwszego naturalnego produktu trychologicznego do intensywnego nawilżania i odżywiania skóry głowy, tj. odżywki nawilżającej do skóry głowy i włosów BIONIGREE BASIC_03, postanowiliśmy przygotować niniejszy artykuł, który sukcesywnie będziemy uzupełniać o kolejne pytania i odpowiedzi.

Zachęcamy do zadawania kolejnych pytań poprzez formularz kontaktowy. Z przyjemnością udzielimy odpowiedzi na każde z nich.

 

 

1. Dlaczego skóra po użyciu odżywki czerwienieje?

W odżywce zawartych jest kilka składników aktywnych, wśród których jest kofeina i nikotynian metylu.

Nikotynian metylu to ester metylowy kwasu nikotynowego, który przyczynia się do miejscowego efektu rozgrzania skóry. Stymuluje mikrocyrkulację krwi i przyśpiesza metabolizm komórkowy. Kofeina zaś to związek z grupy alkaloidów purynowych o działaniu stymulującym przemianę materii oraz poprawiającym mikrokrążenie w tkankach.

Występowanie przemijającego zaczerwienienia (rumienia) świadczy o poprawnym działaniu odżywki i jest efektem wskazanym.

 

2. Skóra głowy po użyciu odżywki nie robi się czerwona – co robić?

Czasami skóra głowy może mieć zaburzone krążenie, która uniemożliwia lub osłabia działanie składników aktywnych. W takim przypadku odżywkę należy stosować częściej, nie zapominając przy tym o masażu skóry głowy.

Największe wchłanianie substancji jest przez “otwarte” mieszki włosowe. Jeżeli są “zamknięte” koniecznym staje się oczyszczenie skóry głowy z nadmiaru zrogowaciałego naskórka i sebum (w tym przypadku sprawdzi się nasze serum oczyszczające do skóry głowy BIONIGREE BASIC_01), a następnie ponowne zastosowanie odżywki nawilżającej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *