5 kwietnia 2018
Posted by

Zestawy kosmetyków dla kobiet oferuje praktycznie każdy producent kosmetyków. W zależności od tego, w jakiej dziale rynku kosmetycznego działa, oferuje różne zestawy produktów kosmetycznych.

Dostępność zestawów kosmetyków

Na polskim rynku kosmetycznym działa wielu producentów, którzy oferują zestawy kosmetyków uniwersalnych (kosmetyków dla każdego, bez względu na płeć), kosmetyków dla mężczyzn i kosmetyków dla kobiet. W zależności od charakteru produktów, które oferują, skupiają się albo na jednej grupie odbiorców, albo na wszystkich.

Zestawy kosmetyczne dostępne są praktycznie wszędzie. Można je kupić zarówno w Internecie (m.in. w sklepach internetowych, na Allegro, na stronach producentów), w aptekach, drobnych sklepikach osiedlowych, drogeriach, super- i hipermarketach, w salonach kosmetycznych, a nawet na stacjach benzynowych.

Choć zwykle są to zestawy kosmetyków produkowanych przez zagraniczne koncerny, coraz częściej można zauważyć opakowania zawierające produkty polskich marek.

Etapy wyboru zestawu kosmetyków dla kobiet

Przy wyborze zestawu kosmetyków dla pań warto rozważyć kilka kwestii.

Pierwszą pozycją do rozważenia jest to, dla kogo kupujemy zestaw kosmetyków. W końcu inny zestaw kosmetyków kupimy babci, inny mamie, jeszcze inny kobiecie w ciąży i jeszcze inny przyszłej mamie. Etap życia obdarowywanej osoby determinuje zestaw produktów, których może potrzebować.

W dalszej kolejności należy przemyśleć kwestię celowości kosmetyków, a precyzyjniej tego, czy dana osoba może bardziej potrzebować lakieru i zmywacza do paznokci czy zestawu produktów oczyszczających skórę.

Gdy tę kwestię mamy już rozwiązaną, kolejnym krokiem jest określenie budżetu jaki możemy przeznaczyć na zestaw, a co się z tym zwykle wiąże, także czy podarunek będzie składać się z kosmetyków wysokiej jakości o dużej skuteczności, czy raczej z produktów zawierających składniki niekoniecznie pożądane w produktach pielęgnacyjnych.

Czasem warto rozważyć kwestię zakupu nieco droższego prezentu zawierającego bezpieczne produkty, aniżeli czegoś, co w najlepszym razie uczuli obdarowywaną osobę. W końcu skoro kupujemy komuś prezent to kupujemy go osobie bliskiej – komuś na kim nam zależy, komuś kogo kochamy. Prawda?

Zestawy kosmetyków dla kobiet

Nie od dziś wiadomo, że panie zdecydowanie częściej zwracają uwagę na to, z jakich produktów kosmetycznych korzystają i do czego dane preparaty służą. Wciąż znaczna część panów korzysta z jednego produktu zarówno do mycia rąk, higieny intymnej, mycia ciała i włosów. Ot tak po prostu jest, choć tendencja u mężczyzn zaczyna się zmieniać.

Panie często dokonują świadomych wyborów. Zwykle to nie cena, a skuteczność i bezpieczny skład decydują o zakupie danego produktu. Często duże znaczenie odgrywa naturalność i polskość kosmetyku.

Wybór zestawu kosmetyków dla kobiet nie jest rzeczą prostą, ale też nie jest rzeczą niemożliwą. Świetnym kierunkiem poszukiwań idealnego zestawu są produkty do włosów. Dlaczego akurat włosy? Ponieważ to właśnie włosy stanowią jeden z głównych atrybutów piękna u kobiet. Piękne i zdrowe włosy często potrafią przyćmić najlepszy makijaż, najdroższą biżuterię i najbardziej wyszukaną kreację.

W zależności od tego do kogo ma trafić podarunek, warto rozważyć kilka wariantów produktowych. Poniżej przedstawione zostały różne zestawy kosmetyków w zależności od ich adresatów. Są to pomysły, które mogą nakierować na wybór najlepszego prezentu.

Zestaw kosmetyków dla początkujących

Coraz więcej osób interesuje się kwestią trychologii i kosmetyków trychologicznych. Choć są to specjalistyczne produkty, to mogą, a nawet powinny, być stosowane przez wszystkich (i specjalistów, i osoby doświadczone w kwestiach pielęgnacji oraz osoby początkujące).

Zestaw kosmetyków dla początkujących powinien uwzględniać wiedzę i umiejętności osób rozpoczynających swoją przygodę z pielęgnacją. Powinien również zawierać produkty odpowiadające poszczególnym krokom prawidłowej pielęgnacji skóry głowy i włosów (tj. oczyszczenie skóry głowy, oczyszczenie włosów, nawilżenie i odżywienie skóry głowy i włosów, suplementacja).

Wymarzony zestaw kosmetyków dla włosomaniaczki zawierać będzie:

Zestaw kosmetyków dla babci

Jeżeli szukamy zestawu kosmetyków dla babci i ma być to zestaw z produktami do pielęgnacji skóry głowy i włosów to zdecydowanie najlepiej sprawdzi się zestaw z produktami prostymi w użyciu, nie wymagającymi nadmiernego zaangażowania. Może to być zestaw składający się z szamponu do włosów i odżywki lub dwóch szamponów.

Osoby starsze zwykle mają delikatne włosy. Zastosowanie delikatnego szamponu, który nie osłabi włosów, a je skutecznie oczyści to produkt, za który na pewno babcia nam podziękuje i z którego będzie bardzo zadowolona.

Przy wyborze szamponu warto kierować się tym, aby nie zawierał m.in. takich składników jak: SLS (sodium lauryl sulfate) lub SLES (sodium laureth sulfate), parabenów, silikonów, PEG i sztucznych barwników. Jednym z szamponów, który nie zawiera takich składników jest szampon do włosów BIONIGREE.

Zestaw kosmetyków dla mamy

“Kochamy mamy, że je mamy” i chcemy podarować im to, co najlepsze, w imię wdzięczności za opiekę i matczyną miłość. Kierując się tymi przesłankami, wybierzmy jeden z zestawów kosmetyków naturalnych.

Każdy z zestawów składa się z naturalnych kosmetyków trychologicznych, dzięki którym skóra głowy i włosy mamy odzyska blask. Co więcej, przy odpowiednim doborze kosmetyków, może ustąpić problem z łupieżem, nieświeżą skórą głowy czy uporczywym swędzeniem. To będzie najpiękniejszy prezent dla mamy – zdecydowanie!

Zestaw kosmetyków dla ciężarnej

Dobór kosmetyków dla kobiety w ciąży nie jest taki prosty. W pierwszej kolejności należy mieć na względzie dobro mamy i jej dziecka. Nie można stosować kosmetyków, które zawierają substancje przenikające do krwiobiegu, ani substancje, na które ciężarna kobieta jest uczulona. Dobrze jest również zrezygnować z kosmetyków, które zawierają niekoniecznie pożądane substancje w produktach kosmetycznych, tj. SLS/SLES, PEG czy parabeny, które mogą osłabiać strukturę włosa.

Zestaw kosmetyków dla osoby ciężarnej powinien składać się z produktów kosmetycznych o możliwie jak najbardziej naturalnym składzie i delikatnym działaniu. Dobrze jeżeli będzie zawierać produkt do oczyszczania skóry głowy oraz produkt, który pozwoli zadbać o czystość włosów. Idealnie powinien sprawdzić się zestaw kosmetyków BIONIGREE Naturalne oczyszczenie.

Zestaw kosmetyków dla “świeżo upieczonej” mamy

W czasie ciąży hormony “buzują”. Produkty, które przed ciążą świetnie działały, w trakcie jej trwania mogą okazać się bezużyteczne, a nawet uczulające. Zdarza się, że podczas ciąży włosy nadmiernie zaczynają wypadać. Choć jest to naturalne i tymczasowe zjawisko, warto zawczasu zadbać o odpowiednią pielęgnację. W tym znaczeniu, właściwe kosmetyki dla przyszłej mamy stanowić będą kosmetyki, które pozwolą wzmocnić strukturę włosów.

Zastosowanie będzie mieć peeling enzymatyczny do skóry głowy, naturalny szampon do włosów oraz odżywka nawilżająca i odżywiająca skórę głowy, czyli zestaw Podstawowa pielęgnacja, dostępny w naszym sklepie internetowym i w sieci naszych dystrybutorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *