No products in the cart.

Góra

Bionigree.pl

Suszenie włosów to, z punktu widzenia zdrowotności włosów, wbrew pozorom bardzo istotna czynność. Prawidłowo przeprowadzone suszenie włosów m.in. pozwoli stworzyć ładną i trwałą fryzurę według naszych preferencji, nie naruszając przy tym struktury włosa.

Poniżej przedstawiamy kilka rad, które idealnie odpowiedzą na pytanie: Jak suszyć włosy?

Włosy należy suszyć pod turbanem przez około 10 minut. Następnie na włosy należy nałożyć w niewielkiej ilości lotion i równomiernie go rozprowadzić. Przyspieszymy tę czynność gdy skorzystamy z lotionu w buteleczce z rozpylaczem.

W dalszej kolejności należy delikatnie pochylić lekko głowę do przodu, ustawić suszarkę równolegle do głowy (zachowując około 10 cm odległość) i rozpocząć suszenie włosów od góry i od dołu (tzw. w kierunku “pod włos”), nie doprowadzając do całkowitego wysuszenia włosów lub ich przesuszenia (dzięki temu włosy będą bardziej puszyste, łatwiejsze do modelowania, a fryzura będzie dużo trwalsza).

W zależności od tego, jak nasza fryzura ma wyglądać, należy odpowiednio posługiwać się suszarką i szczotką (lub palcem w przypadku grubych włosów i fryzur obejmujących naturalnie rozpuszczone włosy). W tym celu, zaczynając od grzywki i skroni, a później przechodząc do górnych i bocznych partii głowy, należy przeczesać włosy, podzielić na pasma i jeszcze raz suszyć. Układając włosy “pod spód” należy posłużyć się okrągłą szczotką i wykonywać ruch od wewnątrz w kierunku końcówek włosów, równocześnie susząc włosy. W przypadku układania włosów “do góry”również należy posłużyć się okrągłą szczotką i wykonywać ruch od wewnątrz (od spodu) na zewnątrz.

W całym procesie prawidłowego suszenia włosów nie wyjaśniliśmy jeszcze jednej kwestii… Zastanawiacie się zapewne, po co nam lotion? Lotion służy do układania włosów. Dzięki niemu szczotka do włosów będzie się łatwiej przesuwać, zaś fryzura będzie zdecydowalnie trwalsza.

Opracowano na podstawie:
Petra Schürmann, Sekrety urody, Warszawski Dom Wydawniczy, Warszawa 1994, s.20

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
You don't have permission to register

Reset Password