Jak suszyć włosy? Jak zrobić to prawidłowo?

Jak suszyć włosy

Jak suszyć włosy? Suszenie włosów to, z punktu widzenia zdrowotności włosów, wbrew pozorom bardzo istotna czynność. Prawidłowo przeprowadzone suszenie włosów m.in. pozwoli stworzyć ładną i trwałą fryzurę według naszych preferencji, nie naruszając przy tym struktury włosa.

Poniżej przedstawiamy kilka rad, które idealnie odpowiedzą na pytanie:

Jak suszyć włosy?

Włosy należy suszyć pod turbanem przez około 10 minut. Następnie na włosy należy nałożyć w niewielkiej ilości lotion i równomiernie go rozprowadzić. Przyspieszymy tę czynność gdy skorzystamy z lotionu w buteleczce z rozpylaczem.

Należy pochylić lekko głowę do przodu, ustawić suszarkę równolegle do głowy (około 10 cm odległość) i suszyć włosy od góry i od dołu (“pod włos”), nie doprowadzając do wysuszenia włosów.

Następnie w zależności od tego, jak nasza fryzura ma wyglądać, należy odpowiednio posługiwać się suszarką i szczotką (lub palcem w przypadku grubych włosów i fryzur obejmujących naturalnie rozpuszczone włosy). W tym celu, zaczynając od grzywki i skroni, a później przechodząc do górnych i bocznych partii głowy, należy przeczesać włosy, podzielić na pasma i jeszcze raz suszyć. Układając włosy “pod spód” należy posłużyć się okrągłą szczotką i wykonywać ruch od wewnątrz w kierunku końcówek włosów, równocześnie susząc włosy. W przypadku układania włosów “do góry”również należy posłużyć się okrągłą szczotką i wykonywać ruch od wewnątrz (od spodu) na zewnątrz.

W całym procesie prawidłowego suszenia włosów nie wyjaśniliśmy jeszcze jednej kwestii… Zastanawiacie się zapewne, po co nam lotion? Lotion służy do układania włosów. Dzięki niemu szczotka do włosów będzie się łatwiej przesuwać, zaś fryzura będzie zdecydowalnie trwalsza.

Opracowano na podstawie:
Petra Schürmann, Sekrety urody, Warszawski Dom Wydawniczy, Warszawa 1994, s.20

Aby zdrowo suszyć włosy, należy unikać zbyt gorącego powietrza z suszarki, szczególnie jeśli twoje włosy są cienkie lub suche. Zamiast tego wybierz ustawienie niższej temperatury. Suszenie z odległości około 10 cm zapewni optymalne efekty. Po umyciu włosów, najlepiej pozostawić je do wyschnięcia lub delikatnie je wyciskać ręcznikiem. Przed suszeniem włosów, warto użyć odżywki lub oleju do włosów, aby poprawić ich kondycję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.