KOSMETYKI DO WŁOSÓW NA WAKACJE – KTÓRE WYBRAĆ?

Kosmetyki do włosów na wakacje

Kosmetyki do włosów na wakacje. Wakacje to czas relaksu i beztroski. To moment w roku, w którym możemy zapomnieć o praktycznie wszystkim, co przez cały rok spędza nam sen z powiek. Praktycznie to słowo klucz, ponieważ jest jeden aspekt, o którym nie można zapomnieć – o zabraniu ze sobą właściwych kosmetyków.

Wybór kosmetyków do włosów, które razem z nami pojadą lub polecą na wakacje to, wbrew pozorom, rzecz dość skomplikowana. W końcu często musimy liczyć się z ograniczeniami narzuconymi przez przewoźnika (np. waga bagażu gdy podróżujemy samolotem) lub częściowo przez nas samych (pojemność bagażnika samochodu lub walizki, preferencje i potrzeby). Jakie zatem wakacyjne kosmetyki powinny mieć u nas status “must have”?

Kosmetyki do włosów na wakacje – krok po kroku

W pierwszej kolejności warto zrobić tzw. rozeznanie sytuacji. Innymi słowy należy zastanowić się, jakie produkty mogą być nam potrzebne tam, gdzie jedziemy. Jadąc na wakacje nad morzem z pierwszej kolejności zabierzemy ze sobą olejki do opalania z odpowiednim filtrem. Na wakacje nad jeziorem z pewnością warto będzie zaopatrzyć się w produkty odstraszające komary. Urlop w górach, z racji szybko zmieniających się warunków atmosferycznych, wymagać będzie od nas dłuższej refleksji.

Kolejnym etapem jest wyciągnięcie wszystkich kosmetyków na stół i posegregowanie ich według przeznaczenia. W przypadku kosmetyków do włosów, można pokusić się o szerszy podział, np. na peelingi do skóry głowy, szampony do włosów, odżywki do włosów czy odżywki do skóry głowy. To również świetna okazja do przeprowadzenia inwentaryzacji i pozbycia się produktów przeterminowanych, o kiepskim składzie lub nieprzeznaczonych do naszego typu skóry głowy lub włosów. Z pomocą w rozumieniu składników pomogą nam specjalistyczne blogi kosmetyczne i fora internetowe.

Gdy ten krok mamy już za sobą, warto wraz z partnerem/partnerką naszej podróży wybrać kosmetyki, z których wspólnie będziemy korzystać. W ten sposób zaoszczędzimy miejsce w torbie, szybciej zużyjemy produkt np. o krótkiej dacie ważności i poznamy naszą kolejną wspólną cechę. Może się jednak zdarzyć tak, że czasem trudno będzie się nam spotkać lub nie będzie na to czasu. Wówczas warto przedzwonić i ustalić, kto jaki kosmetyk weźmie ze sobą na wakacje.

Mini kosmetyki na wakacje

Gdy wybieramy się na wakacje w dalekie strony lub będzie to nasza samodzielna podróż, warto rozważyć opcję zakupu produktów o mniejszej pojemności lub tzw. próbek kosmetyków.

Próbki kosmetyków sprawdzają się na wakacjach wręcz perfekcyjnie. Zajmują mało miejsca, dzięki czemu zawsze można je zmieścić do kosmetyczki lub luzem do torby, nawet między ubrania. Przy odprawie na lotnisku nie narazimy się na ich wyrzucenie ze względu na przekroczoną pojemność płynów, jak również nie przyczynią się do bólu kręgosłupa przy wnoszeniu walizki do pociągu lub od przystanku do miejsca noclegu.

Istotne jest także to, że nawet jeżeli nocujemy w kilku gwiazdkowym hotelu i otrzymujemy w prezencie przybory higieniczne (zwykle szampon do włosów i żel pod prysznic lub mydełko) to starczają nam na jedno do dwóch użyć. Co więcej, nie muszą nam one wcale odpowiadać. Większość z nich ma tak nieczytelny skład, że strach ich w ogóle używać, aby nie narazić się na uczulenie. W związku z tym chyba warto zabrać ze sobą próbki ulubionych kosmetyków niż popsuć sobie wakacje, drapiąc się po głowie lub ponownie walcząc z łupieżem.

Pod uwagę warto wziąć również aspekt ekonomiczny, gdyż cena próbki nigdy nie jest równa cenie pełnowymiarowego produktu. To z pewnością docenią wszyscy, którzy w trakcie podróży uszkodzili swój ulubiony, często bardzo drogi kosmetyk.

Kosmetyki na wakacje – cechy charakterystyczne

Podsumowując, kosmetyki do włosów na wakacje powinny charakteryzować się:

  • niewielkimi rozmiarami (zwykle nie jedziemy na kilka tygodni, a zatem nie potrzebujemy zabierać ze sobą pełnowymiarowych produktów)
  • względną uniwersalnością (aby wspólnie z partnerem lub partnerką móc korzystać z jednego kosmetyku)
  • bezpiecznym, najlepiej naturalnym składem (by móc cieszyć się urlopem, a nie szukać dermatologa lub apteki)

Mini kosmetyki na wakacje to zdecydowanie to, o czym nie można zapomnieć wybierając się na urlop.

Po wakacjach zapraszamy do naszych gabinetów trychologicznych na regenerację włosów i skóry głowy. Trichos.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.