O CZYM PAMIĘTAĆ PRZY MYCIU WŁOSÓW?

Choć część wymienionych niżej elementów może wydawać się dość błaha, to zdarza się, że w natłoku tak wielu spraw dnia codziennego, zapominamy o kilku rzeczach związanych z myciem włosów.

Poniższa lista zawiera odpowiedzi na pytanie: “O czym pamiętać przy myciu włosów?”

  1. Właściwa pielęgnacja włosów zakłada umiejętność prawidłowego mycia włosów szamponem. Jeżeli nie wiesz, jak należy myć włosy, zapoznaj się z artykułem: “Jak myć włosy? Prawidłowe mycie włosów szamponem“.
  2. Używaj zawsze odpowiednich szamponów. O tym, co znaczy, że danych szampon jest odpowiedni, dowiesz się z artykułu: “Szampon do włosów – jaki wybrać?
  3. Mycie włosów podziel na dwa etapy. Zaoszczędzisz na tym i przy okazji osiągniesz lepszy efekt.
  4. Mycie włosów przeprowadzaj zawsze chłodną wodą. O tym, dlaczego zaleca się mycie włosów chłodną wodą, dowiesz się z artykułu: “Mycie włosów chłodną wodą
  5. Nie drap skóry głowy i nie szoruj włosów. To może doprowadzić do poprażnienia skóry głowy i uszkodzenia struktury włosów.
  6. Zawsze do wycierania włosów używaj świeżego, miękkiego, bawełnianego ręcznika do wytarcia włosów po myciu głowy. Nieświeży ręcznik jest potencjalnym siedliskiem bakterii negatywnie wpływających na stan Twojej skóry.
  7. Staraj się po każdym myciu włosów stosować odżywkę. Jeżeli sądzisz, że odżywka obciąża Twoje włosy, to nakładaj ją przed myciem włosów.

Opracowano na podstawie:

Petra Schürmann, Sekrety Urody. Jak być piękną?, Warszawski Dom Wydawniczy, Warszawa 1994, s. 14

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.