PEELING ENZYMATYCZNY A PEELING MECHANICZNY SKÓRY GŁOWY

SERUM OCZYSZCZAJĄCE DO SKÓRY GŁOWY BIONIGREE BASIC_01- Peeling enzymatyczny

Peeling enzymatyczny. W dzisiejszych czasach każdy z nas dba o wygląd. Ładnie się ubieramy, używamy odpowiednich kosmetyków, uprawiamy sport, aby wyglądać dobrze i zdrowo. Często jednak zapominamy o prawidłowej pielęgnacji skóry głowy. Wracamy do niej dopiero, gdy pojawiają się takie problemy jak: łupież, egzema, łuszczyca czy grzybica. By uniknąć takich dolegliwości, tak istotna jest profilaktyka.

1. Co to jest peeling?

Peeling, o którym mowa powyżej, pochodzi od angielskiego słowa “peel”, oznaczającego: złuszczać, zedrzeć, obrać. W związku z tym, że nasz naskórek składa się z kilku warstw, ułożonych jedna na drugiej, aplikacja peelingu może zlikwidować konkretne warstwy naskórka, kontrolując przy tym głębokość jego złuszczania. Działanie peelingu zatem polega na zmniejszeniu niedoskonałości naszej skóry czy też zmian chorobowych umiejscowionych w okolicy naskórka.

2. Stosowanie peelingu – dlaczego warto?

Pojedyncza komórka skóry, w naturalnym cyklu, złuszcza się co 28 dni. Warto wspomóc ten proces i stosować peelingi, dzięki którym nasza skóra będzie gładka, pozbawiona zanieczyszczeń i odświeżona. Jeśli chcemy wyglądać lepiej, czuć się świeżo i nie borykać się z problemami skórnymi, które mogą się pojawić, jeśli niewystarczająco dbamy o nasz naskórek, to peeling powinien stać się naszym rytuałem w zabiegach kosmetycznych.

Działanie peelingu jest i profilaktyczne, i wspomagające (gdy mamy problemy skórne, takie jak: łupieżłuszczyca skóry głowy, świąd skóry głowy, grzybica skóry głowy, łojotokowe zapalenie skóry, atopowe zapalenie skóry i egzema). Peelingi poleca się głównie po to, żeby oczyścić ze zbędnego naskórka, szczególnie w przypadku, gdy dochodzi do zaburzeń w produkcji tych komórek, które najczęściej się zbyt szybko namnażają. Na skórze głowy widać to w postaci łupieżu tłustego lub suchego.

3. Rodzaje peelingów

Wyróżniamy następujące rodzaje peelingów:

  1. Peelingi mechaniczne
  2. Peelingi enzymatyczne

4. Peeling mechaniczny – co to jest?

Działanie peelingu mechanicznego ma charakter złuszczający i polega na tarciu (można porównać to do ścierania papierem ściernym). Usuwa to, co znajduje się na powierzchni skóry. Zawiera drobinki, którymi należy masować skórę, aby usunąć obumarłe komórki. Skład peelingu mechanicznego stanowią drobinki, najczęściej pochodzenia naturalnego, jak np. mielona kawa, sól, cukier, pestki owoców. Niektóre z tych drobinek mogą zawierać ostre krawędzie, które nie są wskazane dla skóry wrażliwej i naczynkowej. W takim przypadku lepszym rozwiązaniem jest wybór peelingów enzymatycznych.

5. Peeling enzymatyczny – co to jest?

Peeling enzymatyczny to rodzaj peelingu, który w sposób chemiczny rozpuszcza naskórek. Zawiera enzymy, które najczęściej są kwasami o różnym wachlarzu intensywności działania – od delikatnego po intensywny. Taki peeling wystarczy nałożyć na skórę, odczekać określony czas (ponieważ działa on samoistnie), a następnie należy go spłukać. Peeling taki dodatkowo działa w mieszku włosowym (gdzie peeling mechaniczny nie dociera) i usuwa tam zalegający łój, sebum i naskórek.

6. Peeling – który wybrać?

Który wybrać peeling? Odpowiedź jest prosta. Wybór peelingu do skóry głowy powinien paść na peeling enzymatyczny, ponieważ nie powoduje podrażnienia skóry głowy, nie trzeba go pocierać, a zatem nie dochodzi do mechanicznego niszczenia włosów. Ponadto ujścia gruczołów łojowych są dużo większe na skórze głowy niż na skórze naszego ciała, dlatego tylko peeling enzymatyczny jest w stanie dotrzeć do mieszka włosowego i usunąć wszelkie zanieczyszczenia.

Sposób stosowania peelingu enzymatycznego również przemawia na jego korzyść. Jest wygodniejszy w użyciu niż peeling mechaniczny, gdyż należy go tylko spłukać. Co więcej, we włosach nie pozostają żadne drobinki.

7. Naturalny peeling enzymatyczny do skóry głowy

Który peeling enzymatyczny wybrać? Naturalnie, że naturalny! Takie właśnie jest serum oczyszczające do skóry głowy BIONIGREE BASIC_01, które spełnia rolę peelingu enzymatycznego. Zawiera pożądane składniki, w tym między innymi: kwasy owocowe AHA, mydło kastylijskie, estry oleju z czarnej porzeczki, wiesiołka, ogórecznika i lnu.

Wśród składników serum są łagodne kwasy złuszczające  grupy alfa-hydroksykwasów (AHA), które delikatnie i jednocześnie skutecznie spełniają rolę peelingu enzymatycznego. Są to kwasy pozyskiwane z ekstraktów owocowych (czarnej borówki, trzciny cukrowej, syropu klonowego, pomarańczy i cytryny). Cechą charakterystyczną kwasów owocowych AHA jest wysoki współczynnik indeksu terapeutycznego w porównaniu do innych kwasów hydroksylowych, co oznacza, że nawet przy wysokim stężeniu mają niski potencjał drażniący.

Za oczyszczanie i regenerację skóry głowy odpowiada mydło kastylijskie – uniwersalny i w pełni ekologiczny produkt, bez detergentów i sztucznych konserwantów. Jest łagodne, dlatego idealnie nadaje się do użytku dla osób ze skórą wrażliwą i alergiczną.

Estry oleju z czarnej porzeczki, wiesiołka, ogórecznika i lnu zawierają wielonasycone kwasy tłuszczowe (w tym kwas GLA(omega-6) i kwas stearydynowy(omega-3)), w fizjologicznie wybalansowanych proporcjach i stężeniach. Są stosowane do pielęgnacji cery suchej i wrażliwej, do leczenia egzem, wygładzania zmarszczek i nawilżania naskórka. Ich celem jest zapobieganie niedoborom kwasu linolenowego w skórze i ekstremalnej suchości skóry.

Naturalne serum oczyszczające skórę głowy BIONIGREE BASIC_01 to specjalistyczny kosmetyk o działaniu oczyszczająco-ochronnym, do stosowania na wszystkich rodzajach skóry. Wykazuje działanie złuszczające, przeciwłupieżowe, antybakteryjne i przeciwwirusowe.

Skuteczność peelingu enzymatycznego BIONIGREE BASIC_01 potwierdzają klienci i testerzy. Serum oczyszczające łagodzi podrażnienia skóry głowy, oczyszcza ją z nadmiaru zrogowaciałego naskórka, rozpuszcza łój zalegający w mieszkach włosowych i reguluje pracę gruczołów łojowych. Po wykonaniu peelingu skóry głowy, skóra intensywnie wchłania substancje odżywcze, a włosy unoszą się u nasady, zwiększając swoją objętość i dając niepowtarzalne uczucie odświeżenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.