JAK MYĆ WŁOSY? PRAWIDŁOWE MYCIE WŁOSÓW SZAMPONEM

JAK MYĆ WŁOSY

JAK MYĆ WŁOSY? Właściwa pielęgnacja włosów zaczyna się od ich mycia. Mycie włosów można przeprowadzać na wiele sposób, ale warto podkreślić, że istnieje jedynie jedna właściwa technika mycia włosów.

Z niniejszego artykułu dowiesz się, jak myć włosy. Technika mycia włosów nie będzie już stanowić dla Ciebie żadnego kłopotu, ponieważ poniżej znajdziesz informacje, jak krok po kroku, prawidłowo przeprowadzić mycie włosów szamponem.

 1. Mycie włosów powinno poprzedzić dokładne ich rozczesanie (dotyczy to wszystkich włosów poza kręconymi). Dzięki temu włosy podczas mycia nie będą się plątać, a Ty łatwiej rozprowadzisz na nich szampon.
 2. Mycie włosów rozpocznij od porządnego zmoczenia głowy. Woda powinna być chłodna. Zbyt zimna lub zbyt gorąca może podrażniać skórę głowy, niszczyć łodygę włosa oraz niekorzystnie wpływać na pracę gruczołów łojowych.
 3. Rozcieńcz szampon w kubeczku z wodą lub zagłębieniu dłoni. Dzięki temu szampon szybciej będzie się pienić, a Ty łatwiej go rozprowadzisz.
  Szamponu nie należy nakładać na włosy bezpośrednio z opakowania. Dlaczego? Powodów jest co najmniej kilka. Pierwszym argumentem jest możliwość uszkodzenia włosów poprzez użycie zbyt dużej ilości szamponu, w efekcie czego substancje aktywne większości szamponów mogą oddziaływać szkodliwie na włosy. Drugim argumentem jest oszczędność. Zbyt dużo szamponu nie spowoduje, że dokładniej zostaną wymyte włosy.
 4. Rozprowadź szampon na włosy.
 5. Myj delikatnie włosy, delikatnie masując i ugniatając skórę głowy opuszkami palców. Uważaj na to, aby nie szarpać/trzeć włosów i nie drapać skóry.
 6. Szampon pozostaw na włosach przez około pół minuty. W tym czasie pozostałości po kosmetykach (np. lakierach do włosów) i cząsteczki brudu ulegną rozluźnieniu.
 7. Bardzo dokładnie spłucz szampon chłodną wodą.
 8. Ponownie rozprowadź szampon na włosy, delikatnie masując i ugniatając skórę głowy opuszkami palców przez kilka minut, a następnie obficie spłucz szampon chłodną wodą (jeżeli nie będziesz korzystać z odżywki, balsamu lub maski do włosów) lub ciepłą wodą (gdy będziesz je nakładać).
 9. Wytrzyj włosy czystym, miękkim, bawełnianym ręcznikiem.
 10. Nałóż na włosy odżywkę, balsam lub maskę.
 11. Mycie włosów zakończ chłodną wodą.
 12. Aby nie uszkodzić włosów (mokre są bardzo wrażliwe i podatne na uszkodzenia), delikatnie odsączaj nadmiar wody, nie trąc ich ręcznikiem, ani nie obwiązując na ścisło. Wykorzystaj do tego czysty, miękki, bawełniany lub muślinowy ręcznik. Pamiętaj, że użycie nieświeżego ręcznika może pogorszyć stan skóry głowy ze względu na możliwe występowanie na ręczniku bakterii.
 13. W jeszcze wilgotne końcówki włosów wetrzyj serum ochronne lub olejek i pozostaw do naturalnego wyschnięcia.

Zobacz również:

Jaki wybrać szampon do włosów?

Jak często myć włosy?

Mycie włosów chłodną wodą

O czym pamiętać przy myciu włosów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.