Produkty trychologiczne: szampon do włosów, emulsja stymulująca skórę głowy, serum oczyszczające skórę głowy, kapsułki bionigree GLA. Wszystkie kosmetyki stoją na drewnie.

O Bionigree

Bionigree powstała w 2015 roku, a jej twórcą jest Ewelina Wysoczańska – trycholog odpowiedzialna także za powołanie Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego. Specjalizujemy się w produkcji naturalnych kosmetyków do skóry głowy oraz włosów, do stosowania zarówno profilaktycznego, jak i wspomagającego przy kuracji poważnych dolegliwości skórnych.

Bionigree to wynik blisko 5-letniego badania rynku kosmetycznego, analizy dostępnych produktów, rozmów z klientami gabinetów trychologicznych oraz chęci stworzenia skutecznych w działaniu kosmetyków do skóry głowy i włosów.

Ewelina Wysoczańska

założycielka marki

Koncepcja produktów

Koncepcje produktów Bionigree, a także badania dermatologiczne realizujemy we współpracy z czołowymi ośrodkami badawczymi w kraju. Znamiennym dla wszystkich kosmetyków naszej marki jest ich skład – oparty na naturalnych składnikach składnikach aktywnych. Wspólnym komponentem wszystkich produktów Bionigree jest czarna porzeczka. Ten superfood, którego Polska jest czołowym producentem, posiada szereg cennych właściwości leczniczych i prozdrowotnych. Zawiera między innymi ważny dla ludzkiego organizmu kwas GLA, który bardzo korzystnie działa na skórę i włosy. Jego niedobór powoduje osłabienie naturalnej odporności skóry na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, a także zwiększa ryzyko rozwoju alergii oraz stanów zapalnych.

 

Portfolio produktów Bionigree, tworzonych według własnych, unikalnych receptur, stale się powiększa. W swoich staraniach dążymy do zmiany sposobu myślenia o pielęgnacji skóry głowy oraz włosów. Edukujemy, że ich stan jest odzwierciedleniem kondycji naszego organizmu. W Bionigree stawiamy na proekologiczną postawę i zachęcamy do niej także naszych klientów, wierząc, że wspólnymi siłami są w stanie zmienić świat na lepszy.