łuszczyca

Łuszczyca jest długotrwałą i przewlekłą chorobą skóry. Łuszczyca to choroba powodowana przez zbyt szybko namnażające się komórki skóry. Objawy łuszczycy widać gołym okiem. Powstają grube, białe, srebrne lub czerwone plamy na skórze. Łuszczyca najczęściej pojawia się u osób dorosłych, ale może też dotknąć dzieci i młodzież.

1. Co warto wiedzieć o łuszczycy?

Wokół łuszczycy latami narastało wiele mitów. Poniżej prezentujemy kilka najważniejszych faktów w odniesieniu do łuszczycy.

Czy łuszczycą można się zarazić? Nie można zarazić się łuszczycą. Nie jest ona również przenoszona przez dotyk.

Łuszczyca stosunkowo często zajmuje skórę głowy, powodując w niewielkim stopniu utratę włosów. Typowa łuszczyca często jest mylona z erytrodermią łuszczycową, która może doprowadzić do całkowitego wyłysienia. Podobne zmiany notowano w łuszczycy ostrej uogólnionej.

Łuszczyca, rónież i skóry głowy, jest corobą dość kłopotliwą i wstydliwą, zwłaszcza dla osób nią dotkniętych. Predyspozycje do zachorowania na łuszczycę wynikają z uwarunkowań genetycznych, jednak nie bez znaczenia są również zaburzenia immunologiczne.

2. Łuszczyca skóry głowy – objawy

Łuszczyca skóry głowy rozwija się dość szybko. Zmiany łuszczycowe mogą występować w różnych regionach ciała: na kolanach, łokciach i innych stawach, płytkach paznokci, okolicach lędźwiowo-krzyżowych, części ramion i goleni. Zmiany te mają postać łuszczących się grudek, pod którymi występują czerwono-brunatne ogniska.

Objawy łuszczycy mogą przypominać schodząca skórę po zbyt długim opalaniu się. Łuszczycy skóry głowy towarzyszy wypadanie włosów oraz swędzenie skóry głowy. Czasem również dotkliwy ból.

3. Łuszczyca głowy – leczenie

Część osób dotkniętych łuszczycą głowy i innych partii ciała może mówić o pewnego rodzaju szczęściu, gdyż objawy łuszczycy potrafią zniknąć nawet bez leczenia. Istnieje jednak prawdopodobieństwo powrotu łuszczycy ze zdecydowanie większą intensywnością. U pozostałych osób konieczna jest właściwie zdiagnozowana łuszczyca i podjęcie odpowiednich środków.

Kto zajmuje się diagnozą łuszczycy? Specjaliści od chorób skóry i włosów – dermatolog lub trycholog. Można również udać się do lekarza rodzinnego. Ten jeżeli będzie mieć pewnie podejrzenia, z pewnością skieruje pacjenta do konsultancji. Odpowiednia diagnoza łuszczycy skóry głowy przede wszystkim wpływa na odpowiedni dobór metod leczenia oraz częstotliwości stosowania preparatów na łuszczycę.

Zazwyczaj łuszczyca występuje w postaci łagodnej i w tym wypadku leczenie rozpoczyna się od pielęgnacji skóry. Należy utrzymywać jej prawidłowe nawilżenie, wykorzystując specjalne kosmetyki oraz stosować odpowiedni poziom złuszczania i oczyszczania  za pomocą peelingów i szamponów.

Łuszczyca jest chorobą bardzo trudną do wyleczenia. U niektórych osób specjalista może zalecić środki o wysokim stężeniu składników aktywnych. Mimo to u niektórych osób leczenie łuszczycy może trwać nawet całe życie.

Czy warto stosować preparaty na łuszczycę? Oczywiście! Prawidłowo oczyszczona skóra głowy daje gwarancję na efektywniejsze wchłanianie oraz działanie stosowanych produktów czy leków. Najbardziej pomocne i najbezpieczniejsze w procesie leczenia łuszczycy okazują się peelingi enzymatyczne.

4. Preparaty na łuszczycę

Co stosować na łuszczycę skóry głowy? Produkty kosmetyczne z kwasami złuszczającymi naskórek to preparaty idealne do wsparcia walki z problemem skóry głowy, jak jest łuszcząca się skóra głowy.

Jednym z takich produktów jest peeling enzymatyczny w postaci produktu o nazwie: serum oczyszczające do skóry głowy BIONIGREE BASIC_01. Kwasy AHA zawarte peelingu złuszczają namnażający się podczas łuszczycy na powierzchni głowy naskórek. Przy łuszczycy skóry głowy zazwyczaj występuje suchość, a we wspomnianym serum znajdują się substancje, które nawilżają naskórek (przede wszystkim estry z oleju z nasion czarnej porzeczki).

Dzięki złuszczeniu naskórka i oczyszczeniu skóry głowy, skóra głowy jest gotowa, aby przyjąć wszystkie substancje aktywne z produktów wspomagających leczenie łuszczycy, i tym samym spowodować, że leczenie staje się zdecydowanie efektywniejsze.

Jeżeli jesteś z Dolnego Śląska i masz problem z łuszczycą zapraszamy do naszych salonów Trichos.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.